• English (UK)
 • GermanDE-CH-AT
 • slajder dubaj kol
 • slajder gabloty
 • slajder meble new
 • slajder due new
 • slide piwniczka new
 • Byliśmy w Dubaju, Kolonii i Sztokholmie
 • Gabloty dla niepełnosprawnych
 • Kolekcja Premium
 • Wszystko o DUE
 • Piwniczka na Wino w bunkrze

O nas

Jesteśmy polską firmą zajmującą się projektowaniem i produkcją MEBLI Z BECZEK i STAREGO DREWNA. Tworzymy zgrany zespół ludzi otwarty na: innowacje, współczesne trendy designu, stylowość, sztukę. Szczególnie cenimy sobie ofertę mebli ze zużytych beczek po winie. To trzecie życie beczki! Beczki wykonuje się z najszlachetniejszych rodzajów dębu – króla wszystkich drzew. Dąb uszlachetnia wino, nadaje mu gładkość i klasę. Chcemy, aby ta rola dębu została utrzymana w naszych projektach. Nasi projektanci stale pracują nad nowymi rozwiązaniami, wsłuchujemy się także z dużą uwagą w głos naszych Klientów.

DUE jest przedstawicielem handlowym w Polsce światowego lidera w projektowaniu i wykonywaniu piwniczek winiarskich. To grupa trzech firm: Sorrells Wineracks Ltd; The Traditional Winerack Co Ltd; Carlo Garn. Nasz Partner posiada rozległe doświadczenie na rynku, które zdobywał od 1947 roku. Klienci w Polsce będą mogli stworzyć własne piwniczki winiarskie w oparciu o doświadczenie naszego Partnera, ale także doświadczenie DUE w projektowaniu mebli, unikalnych kolekcji z beczek po winie i starego drewna. Wspólnie możemy zrealizować każdy projekt dla najbardziej wymagających klientów w Polsce.Galerię piwniczek na wino można obejrzeć TUTAJ.

Wykonujemy także projekty ze starego drewna, którego rodowód jest równie intrygujący, jak beczek po winie. Pochodzi ono ze starych stodół, drewnianych domów, kościołów i cerkwi z terenu Galicji: południowego wschodu Polski i zachodniej Ukrainy. W XIX wieku istniało tu, dziś zapomniane, Królestwo Galicji i Lodomerii, ze stolicą we Lwowie, a potem w Krakowie. Szlachetne drewno powiązane jest z historią ludzi, którzy żyli na tej ziemi, pięknej i surowej, tajemniczej i inspirującej. Karpaty to także sztuka, którą kultywowano tutaj od tysiąca lat. Staraliśmy się zachować ducha tej ziemi i przenieść go w nasze projekty. Ufamy, że się nam udało.

Naszą inspiracją stały się współczesne trendy w projektowaniu wnętrz, w których łączone są elementy rustykalne, vintage z moderną. Często w takich projektach można zauważyć melanż: starego drewna, litej skały, szkła. Eklektyczne formy także nie są obce takim wnętrzom i ogrodom. Stylistyka vintage, ale także prowansalski design, a i pewne konteksty stylu skandynawskiego, to częste dygresje współczesnych aranżacji wnętrz i ogrodów.

Chcieliśmy zaprezentować i zaoferować szeroki zestaw gustownych mebli, których materiałem podstawowym jest stare drewno. Także drewno dębowe pochodzące z zużytych beczek po winie. Klepka z beczki to trudny materiał dla projektanta, ma naturalne ograniczenia wynikające z krzywizn. Jeżeli jednak odpowiednio wykorzysta się te ograniczenia, to stać się one mogą siłą każdego projektu; uzyskują lekkość, dynamikę, i elegancję. To cechy, które powinny posiadać meble, które roszczą sobie miano stylowych mebli. Postawiliśmy na stylowość właśnie, a nie na stylizację. Nie postarzamy drewna, my używamy prawdziwego, starego drewna. W beczkach używanych przez nas leżakowało wino z Toskanii, Piemontu i Egeru. Pracują dla nas wybitni projektanci, którzy doskonale rozumieją: na czym polega równowaga formy, ale i konstruktywny minimalizm nie wpadający w manieryzm.

Prezentowane meble doskonale pasują do stylowych wnętrz, które nawiązują do rustykalnej stylistyki; wręcz idealnie pasują do każdej piwniczki winiarskiej, salonu degustacyjnego, oranżerii, werandy, rustykalnego ogrodu. Co może bardziej pasować do piwniczki pełnej wina niż meble z beczek po winie? Każdy pasjonat wina to doskonale czuje. Na rynku niewiele jest firm, które oferują takie właśnie meble. Nasze realizację nie są oczywiście adresowane wyłącznie do pasjonatów wina. Każdy Klient, który docenia styl, oryginalny design powinien znaleźć w naszej ofercie coś dla siebie. Polecamy także obejrzeć nasze prezentację w zakładce INSPIRACJE. Tam znajdziecie wiele aranżacji wnętrz ogrodów, piwniczek winiarskich, ale także różnych obiektów, które są współczesną sztuką użytkową. Wiele z tych projektów było docenianych i nagradzanych na prestiżowych targach i wystawach współczesnego design. To co prezentujemy, to współczesne trendy w projektowaniu wnętrz i ogrodów. Tym właśnie inspirowaliśmy się opracowując naszą kolekcję mebli.

Chcemy być blisko naszych Klientów, dlatego zachęcamy do oceniania naszych rozwiązań, nie boimy się krytyki. Każda konstruktywna uwaga może nas zbliżyć do doskonałości. 

O nas

Jesteśmy polską firmą zajmującą się projektowaniem i produkcją mebli z beczek i starego drewna. Tworzymy zgrany zespół otwarty na innowacje, sztukę, ludzi ...

Więcej

Zamówienia

Zamówienia można składać drogą elektroniczą i telefonicznie. Realizujemy zamówienia według indywidualnych wymagań Klientów (wymiary, kolor)...

Więcej

Inspiracje

To kolekcja związana z meblami ze starego drewna. Prezentujemy różne rozwiązania, w których wykorzystano elementy starego drewna...

Więcej

Kontakt

DUE
adres: ul. Nawojowska 206
33-300 Nowy Sącz
tel. +48 514 526 661
pn-pt: 7.30-15.30
office@design-due.com