• English (UK)
  • GermanDE-CH-AT
  • slajder dubaj kol
  • slajder gabloty
  • slajder meble new
  • slajder due new
  • slide piwniczka new
  • Byliśmy w Dubaju, Kolonii i Sztokholmie
  • Gabloty dla niepełnosprawnych
  • Kolekcja Premium
  • Wszystko o DUE
  • Piwniczka na Wino w bunkrze

Obiekty

Lampa z poręczy po beczce.

Lampa, której abażur został wykonany z metalowych obręczy stosowanych w beczkach do przechowywania wina. Środek lampy (żarówki) to czytelne nawiązanie do kiści winogron.

Żyrandole ze starych drewnianych beczek.

Odważne połączenie motywów winiarsko-rustykalnych (abażury z beczek po winie) z lampami, które najbardziej pasowałyby do wysmakowanych, pałacowych wnętrz.

115

Chlebak / WMF, Niemcy.

Chlebak, który zaprojektowano tak, by sprawiał wrażenie foremki do pieczenia ciasta lub chleba. Drewniana płyta przykrywająca go od góry wyraźnie nawiązuje do prawie upieczonego bochenka. Dodatkowo drewno może być w tym zestawieniu symbolem naturalności i wierności tradycji.

8

Lampa Omi / Naomi Paul, UK.

Gdyby spytać krytyków filmowych, jakie jest ich pierwsze skojarzenie, kiedy patrzą na lampę Omi, większość z nich zapewne odpowiedziałaby, że przypomina ona statek kosmiczny ze słynnego filmu Stevena Spielberga z 1977 roku pt. „Bliskie spotkania trzeciego stopnia”.

24

Taboret / Dering Hal.

Taboret utrzymany w klimatach afrykańskich. Dolna część wykonana z egzotycznego drewna pochodzącego z serca tego kontynentu, natomiast górna – to nawiązanie do północnoafrykańskiego nakrycia głowy.


 

31

Lustro Vintag.

Z punktu widzenia pszczoły płatki kwiatów służą temu, by wskazywać drogę do tego, co dla najważniejsze, czyli do nektaru kwiatowego. W ten sam sposób płatki kierują wzrok posiadaczki lustra do tego, co w kobiecym ciele jest najpiękniejsze...

 

50

Kredens Mikado / Porro, Włochy.

Termin „mikado” oznacza cesarza Japonii. Myliłby się jednak ten, kto szukałby w omawianym meblu oznak luksusu czy blichtru władzy. Tutaj króluje (słowo jak najbardziej na miejscu) dalekowschodnia prostota w doborze materiału (bambus) i minimalizm w zakresie formy.

 

56

Stolik Venice - do stworzenia tego nietuzinkowego stolika posłużyły wiosła weneckich gondol, stąd jego nazwa / Claudio Bellini, Włochy.

Połączenie wielowiekowej tradycji – nogi stolika wykonano z autentycznych wioseł używanych przez weneckich gondolierów – i nowoczesności: idealnie gładka tafla szkła, która tworzy blat.

 

57

Natural Resin / Maffam Freeform, Łotwa.

Podobnie jak bukłak pełen wina to, co ma najlepsze, skrywa w sobie, tak samo ten hamak / wiszący fotel zaprasza, by spocząć w jego wygodnym wnętrzu.

 

58

Lampy ‘Coral Pendant’ / David Trubridge, Nowa Zelandi.

Lampa, która nawet nie świecąc, zwraca uwagę pełną harmonii budową (wszak kula jest bryłą idealną). Jednak wystarczy ją włączyć, by pomieszczenie, które oświetla, zmieniło się nie do poznania.

 

62

Lampa ścienna Lederam / Catellani, Włoch. 

Zaćmienie Słońca czy zaćmienie Księżyca? Tak czy inaczej – lampa, obok której żaden miłośnik astronomii nie przejdzie obojętnie.

 

 

64

Lustro Locomotive / Kare Design, Niemcy.

Lustro Locomotive. Już sama nazwa sugeruje, że twórca był zainspirowany historią kolejnictwa. Wprawne oko zauważy tutaj elementy semaforów oraz kół napędzających lokomotywę parową.

 

65

Lampa Rontonton / Edward van Vliet, Holandia.

Lampa, która dzięki misternie zaprojektowanym szczegółom przemienia każde wnętrze w niezwykle przytulne i przyjazne miejsce. Geometryczne motywy rzucają na ściany wzory pełne matematycznej harmonii i swoistego piękna.

 

 

72

Półka T.Shelf / j1 studio, USA.

Matematyka, a ściślej mówiąc geometria w służbie designu. Półka, która ucieszyłaby każdego miłośnika gier karcianych, przypomina bowiem nieco futurystyczny domek z kart.

 

69

Szafka Riddle / Horm Srl, Włoch.

Szafka, która wyglądem przywodzi na myśl makiety przygotowywane na konkursy architektoniczne. Zresztą sam projekt mebla do złudzenia przypomina prace Franka Gehry'ego – słynnego współczesnego amerykańskiego architekta.

 

82

Stolik Archipelag / Eagle Wolf Orca.

Stolik wykorzystujący motyw wyspy wystającej ponad powierzchnię oceanu. Idealnie gładka tafla szkła stanowi tu kontrast do surowej, nieobrobionej bryły kamienia.

 

 

95

Lampy z elementów starych becze.

Lampy, których główny motywem są obręcze pochodzące ze starych drewnianych beczek, prawdopodobnie po winie. Co chciał zasugerować nam autor tego nowatorskiego projektu? Czy to, że wino rozświetla mroki umysłu? Dodaje natchnienia, wprawia w stan oświecenia?

 

101

Komoda Lacquered / Hagit Pincovici, Włoch. 

Komoda Lacquered. Choć jej przeznaczeniem jest porządkowanie przestrzeni, to jednak ona sama nie ma zamiaru być szarą i skromną komodą (jakich wiele), ale meblem, na który wszyscy patrzą z podziwem.

 

 

106

Arbol / Decameron.

Regał (?) dla tych, którzy z jednej strony lubią mieć wszystko poukładane, wręcz „zaszufladkowane”, lecz z drugiej strony, dopuszczają pewną dozę chaosu w swoim otoczeniu.

 

 

107

Betonowa ławka / André Lasserre.

Materiały, z których wykonano ławkę – połączenie betonu i stali – sprawiają, że jest ona odporna na wszelkiego rodzaju potencjalne przejawy wandalizmu.

 

 

108

Lampy / Alan Elouz, Francj. 

Faktura lamp przypomina powierzchnię Księżyca z jego kraterami, górami i ciągnącymi się przez setki kilometrów całkowicie suchymi „morzami”.

 

 

80

Świece ‘Korki po winie”

Świece stylizowane na korki od butelek francuskiego wina. Patrząc na to dzieło nasuwają się od razu skojarzenia z lampką wina wypijaną podczas wytwornej, romantycznej kolacji przy – może właśnie takich – świecach.

 

2

Lampa wisząca z poręczy beczk.

Lampa wykonana z metalowych obręczy beczek po winie. Element ten na co dzień spaja całą beczkę, nie dopuszczając, by cenny trunek wydostał się na zewnątrz.

I niemal tak jak wino nie może się doczekać, kiedy wreszcie trafi na stół, tak samo „zawartość” lampy za wszelką cenę chce wydostać się – na (nomen omen) światło dzienne.

3

Lampa stołowa z elementów beczki po winie / Bobo intriguing objects.

Lampa stołowa, w której funkcję podstawy pełnią fragmenty wygiętych beczek po winie. Całość dopełnia klosz w zbliżonej kolorystyce.

4

Lampa z elementów beczki po winie.

Lampa, do produkcji której wykorzystano deski i obręcze pochodzące z beczki po winie. Jeśli abażur pełni tu rolę beczki, to czy światło płynące z wnętrza lampy może symbolizować wino? Chyba tak, ponieważ napój ten, tak jak światło, zmienia nasze postrzeganie świata.

5

Ścienny zegar z beczki wina / Hayneedle.

Zegar ścienny wykonany z beczki po winie. Trudno o bardziej wyrazistą symbolikę: w końcu to o winie mawia się, że im starsze, tym lepsze.

6

Pojemnik na korki po winie ‘Sowa’

Pojemnik na zużyte korki po winie. Dlaczego projektant nadał mu kształt sowy? Może dlatego, że mądrości, którą ptak ten symbolizuje, nabywa się z wiekiem? Podobnie jak wino, które dopiero w miarę upływu czasu nabiera szlachetności...

7

Podstawki pod napoje z korków po winie / Etsy

Taka podstawka nobilituje każdy napój, który się na niej stawia. Ozdobna rama przywodząca na myśl obrazy mistrzów malarstwa, znajdujące się w prestiżowych muzeach, plus korki z butelek, które przechowywały najszlachetniejszy z trunków, jakim jest wino.

9

Kubek ‘Czarny anioł’ / Philippe Starck, Francja.

Co prawda kubek nosi nazwę „Czarny anioł”, ale historykom sztuki starożytnej skojarzy się on ze zwieńczeniem, czyli głowicą kolumny w egipskiej świątyni. Po raz kolejny widać, że ile ludzi, tle interpretacji.

10

Parawan ‘Vintage Provence’

Parawan wykorzystujący motyw prowansalskich okiennic. Ciepły, rustykalny styl, śródziemnomorska kolorystyka.

11

Wazony Faceture/ Phil Cuttance, Nowa Zelandi.

Wazony Faceture sprawiają wrażenie celowo zaprojektowanych po to, by nie zwracać na nie uwagi. Zdają się przekazywać następujący komunikat: „To nie wazon jest ważny, ale to, co się w nim znajduje”.

12

Parawan / Arthous.

Parawan w iście królewskim stylu. Bogata ornamentyka w połączeniu z kolorystyką nawiązującą bardziej do cesarskiego pałacu niż mieszkania zwykłych poddanych skutecznie odwracają uwagę od tego, co dzieje się za parawanem.

13

Wazon / Amit Zoran, USA.

Fragmenty wazonu znalezionego podczas pracy na wykopaliskach archeologicznych, połączone za pomocą współczesnej „protezy” wykonanej z najnowocześniejszych materiałów. Czy to jeszcze naukowa rekonstrukcja czy już sztuka?

14

Błękitny wazo.

Wazon stylizowany na przedmiot z epoki starożytnej. Podobieństwo do przedmiotów antycznych występuje w zakresie formy – nawiązanie do greckich amfor oraz w fakturze przedmiotu sugerującej jego „wiekowe” pochodzenie.

15

Aluminiowa miska ze złotym  środkie.

Misa, w której część użytkowa wykonana jest z materiału wielokroć szlachetniejszego od tego, z którego zrobiono warstwę zewnętrzną.

16

Wazon Delirium czarny / But.

Zamiast analizy dzieła – opis encyklopedyczny, który doskonale tłumaczy, dlaczego autor nadał akurat taką nazwę wazonowi Delirium: „Delirium – zespół zaburzeń świadomości, któremu towarzyszą iluzje oraz omamy wzrokowe (...)”.

17

Mosiężny parawan / Arteriors, US.

Parawan, który fakturą, jak i materiałem, z którego został wykonany, nawiązuje do jednego z najstarszych instrumentów muzycznych używanych przez człowieka, czyli do gongu.

18

Poduszka ze złotymi brzegami / Nest Interiors, UK.

Pomysł genialny w swej prostocie. Dlaczego nie potraktować poduszki, na której co noc kładziemy głowę, jako swego rodzaju malarskiego płótna, a odbiorcę obrazu ustanowić równocześnie jego integralną częścią?

Całość tej „kompozycji plastycznej” jest zwieńczona imitacją złoconej ramy, jak na dzieło sztuki przystało.

19

Świeczniki / Therese Westman, Szwecja.

Czasami tak niewiele trzeba, by stworzyć rzecz intrygującą. Wystarczy zakłócić nieco harmonię, przełamać symetrię, wprowadzić minimalny dysonans, by zaczęły pojawić się pytania: „co tak naprawdę autor miał na myśli, projektując ten świecznik”...

20

Filiżanka z wgłębieniem na mieszadełko.

Filiżanka zaprojektowana przez designera z pasją racjonalizatorską. Jak widać na załączonym obrazku – najlepsze są najprostsze rozwiązania. Najprostsze, nie oznacza jednak, że autor projektu nie przyłożył się do pracy.  

21

Wazon Peacock Shagreen / R & Y Augousti, Francja.

Wazon nawiązuje do sztuki afrykańskiej, nazywanej niegdyś „prymitywną”. Czy określenie to było słuszne? Oceńcie sami. Z kolei miłośnikom sztuki secesyjnej wazon ten – konkretnie motyw go zdobiący – będzie kojarzył się z twórczością Gustava Klimta.

22

Lampa z fragmentów beczki po winie.

Lampa wisząca, w której uwagę zwracają elementy beczki po winie, co ciekawe – ułożone odwrotnie niż w klasycznej beczce: na pierwszym planie widzimy jej wewnętrzną stronę.

23

Lampa wisząca Paavo Pendant / Shine Labs, USA.

Inspiracją do powstania lampy mogła być... klatka dla ptaków, czyli miejsce, w którym trzyma się zazwyczaj coś niezwykłego i umilającego życie zarazem.

Z tym że rolę kanarka odgrywa w niej światło elektryczne, które, podobnie jak ten sympatyczny ptaszek, jest również żółtego koloru.

25

Ażurowe świeczniki.

Świecznik ten w sposób dosyć swobodny nawiązuje do sztuki witrażowej, a konkretnie do samej idei witrażu. Świeca, stopniowo wypalając się, tworzy na ścianach pomieszczenia coraz to nowe motywy geometryczne.

26

Poduszka Geo.

Poduszka dla tych, którym po nocach śni się twierdzenie Pitagorasa. Dla tych, którzy nie mieli okazji zetknąć się z tym pojęciem, mała podpowiedź – twierdzenie to dotyczy ni mniej, ni więcej, tylko trójkątów właśnie.

27

Retro stolik.

Stolik, w którym znawcy historii wzornictwa przemysłowego bez trudu dopatrzą się elementów zapożyczonych z aż trzech różnych mebli: nogi i oparcie od krzesła biurowego, obudowa wzięta z telewizora powstałego w latach pięćdziesiątych XX wieku oraz... (jak myślicie, co jeszcze zostało tutaj użyte?)

28

Dekoracja wnętrz / Sputnik Cool, USA.

Element dekoracji wnętrz zatytułowany „Sputnik cool”. Podejrzewamy, że został zaprojektowany przez amerykańskiego designera, który nie ukrywał swoich fascynacji osiągnięciami radzieckiej kosmonautyki końca lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku.

29

Podpórka do książek ‘Film’ / ModCloth.

Podpórka do książek, w której wykorzystano charakterystyczny motyw – szpulę do taśmy filmowej. Młodszym czytelnikom przypominamy, że dawnymi czasy, przed epoką cyfrową, właśnie w ten sposób przechowywano kopie filmów.

30

Drzewko Vintage na fotografie / HauteLook, USA.

Podstawa „drzewka na fotografie” podobna jest do poskręcanego pnia drzewa oliwnego liczącego tysiące lat. Wydaje się, że taki zabieg nie jest przypadkowy. Drzewko na fotografie przypomina bowiem drzewo genealogiczne. W końcu każdy człowiek umieszczony na fotografii ma swoje, głęboko sięgające korzenie, czyż nie?

32

Półki ‘Plastry miodu’

Półka imitująca plastry miodu. W naturze plastry są miejscem, gdzie pszczoły przechowują zapasy pokarmu na zimę. W przypadku półek – ich autorowi mogło chodzić o stworzenie miejsca do przechowywania przedmiotów, które chcemy ocalić od zapomnienia / wyrzucenia / zniszczenia.

33

Okrągła rama na fotografie / ModCloth.

Na pierwszy rzut oka ramki na zdjęcia wydają się rozmieszczone zupełnie przypadkowo i chaotycznie. W rzeczywistości jednak – cała konstrukcja jest głęboko przemyślana i... symetryczna.

Sztuka i matematyka mają więcej wspólnego, niż nam się wydaje.

34

Dekoracja ścienna ‘Rower Vintage’

Pozornie – nietypowa dekoracja ścienna, zwyczajny bicykl. Jednak po bliższym przyjrzeniu widzimy, że twórca pozwolił sobie na mały żart: zamienił miejscami kierownicę i siodełko rowerowe.

35

Lampa stołowa ‘Zwinięte w zwoje gałęzie’ / HauteLook, USA.

 

Widać w tym projekcie ciekawą symbolikę: tak jak w gałęziach drzewa nieustanie krążą życiodajne soki, by drzewo mogło wydać kiedyś owoce, tak samo w przewodach elektrycznych umieszczonych w lampie kotłują się nieustannie elektrony, by w efekcie – rozpalić światło.

 

36

Lampa stołowa ‘Zwietrzałe drewno’ / Terrain.

Lampa stołowa przypominająca nieco sylwetkę starożytnego okrętu wojennego, np. fenickiego lub greckiego. Nazwa lampy „Zwietrzałe drewno” sugeruje, że łódź ta przepłynęła już tysiące mil morskich.

37

Ornamentowa dekoracja wnętrz.

Element dekoracji wnętrz, który najbardziej pasowałaby do łazienki, ponieważ naszym zdaniem, przedstawia wannę, z której wydobywa się piana o fantazyjnych, barokowych wręcz kształtach.

38

Stolik Copeland / Catalina Nightstand.

Nie od dziś wiadomo, że klasyka jest ponadczasowa. W taki też sposób został zaprojektowany stolik Copeland: prosta, nieco surowa forma oraz drewno – materiał od tysiącleci wykorzystywany we wszystkich kulturach świata.

39

Lampa z drewna wyrzuconego przez morze na brzeg / Home design elements.

Lampa, która wygląda na zbudowaną naprędce przez współczesnego Robinsona Cruzoe, wyrzuconego na brzeg bezludnej wyspy. Taka interpretacja jest jak najbardziej uzasadniona, ponieważ głównym akcentem lampy jest kawałek drewna, który został – jak nasz rozbitek – wyrzucony przez fale na ląd...

40

Lustro ścienne / Cyan Design, USA.

Wszystkie lustra na świecie posiadają pewną zadziwiającą cechę: każdy, nawet najmniejszy kawałek tego szkła odbija cały obraz osoby w nim się przeglądającej. Prezentowane lustro ścienne to mebel w sam raz dla osób, które zapragną od czasu do czasu spojrzeć na siebie z różnych, odmiennych punktów widzenia.

 

Zapraszamy do obejrzenia pozostałej galerii OBIEKTÓW

O nas

Jesteśmy polską firmą zajmującą się projektowaniem i produkcją mebli z beczek i starego drewna. Tworzymy zgrany zespół otwarty na innowacje, sztukę, ludzi ...

Więcej

Zamówienia

Zamówienia można składać drogą elektroniczą i telefonicznie. Realizujemy zamówienia według indywidualnych wymagań Klientów (wymiary, kolor)...

Więcej

Inspiracje

To kolekcja związana z meblami ze starego drewna. Prezentujemy różne rozwiązania, w których wykorzystano elementy starego drewna...

Więcej

Kontakt

DUE
adres: ul. Nawojowska 206
33-300 Nowy Sącz
tel. +48 514 526 661
pn-pt: 7.30-15.30
office@design-due.com