• English (UK)
  • GermanDE-CH-AT
  • slajder dubaj kol
  • slajder gabloty
  • slajder meble new
  • slajder due new
  • slide piwniczka new
  • Byliśmy w Dubaju, Kolonii i Sztokholmie
  • Gabloty dla niepełnosprawnych
  • Kolekcja Premium
  • Wszystko o DUE
  • Piwniczka na Wino w bunkrze

Byliśmy w Dubaju

To zdjęcie stanowiska DUE na tragach w Dubaju. Powierzchnia liczy 15 metrów. Małe jest piękne! Emblematem DUE było „wine barrel furniture”. Tak aby było jednoznacznie, chociaż DUE wykonuje także meble ze starego drewna.

Na ścianach wiszą grafiki obiektów DUE, a po lewej stronie pastele wykonane przez projektantkę DUE.

Stanowisko DUE odwiedziło około 150 osób. 100, to osoby fizyczne, najczęściej mieszkańcy Dubaju. Około 50 gości, to byli przedstawiciele różnych firm, które najczęściej zajmowały się projektowaniem wnętrz. To dobra statystyka targowa. DUE liczyło przed wyjazdem na 100 gości.

DUE premierowo prezentowało swoje obiekty na głównych targach międzynarodowych. Jak przy każdej premierze, towarzyszył lekki stres. On związany był z oceną kolekcji i koncepcji projektów. Kto może wydać miarodajną ocenę kolekcji mebli? Z pewnością wiążące werdykty wydać mogą projektanci wnętrz. Przecież nie fryzjerzy i kucharze, to oczywiste. Chociaż współcześni fryzjerzy i kucharze są poniekąd designerami w swoich konkurencjach.

Projektanci wnętrz wydali werdykt jednoznaczne pozytywny. Żaden z nich się nie wyłamał. Podkreślali odwagę i oryginalność materiału i formy. Obiekty wykonane były nienagannie pod względem warsztatu stolarskiego, co także zostało dostrzeżone. Unikalność produktu to ważna cecha, szczególnie jeżeli ta oryginalność posiada konstruktywny wymiar. O takich cechach mówili goście ekspozycji DUE. Nie szczędzili pochwał.

Przedstawimy bliżej obiekty, które zaprezentowaliśmy na tragach.

manhattan

Tytuł MANHATTAN.

Ambitny projekt ławy, a w zasadzie stołu. Posiada dwa szklane blaty wkomponowane w drewnianą konstrukcję symulującą zabudowę nowoczesnego miasta. Widoczne są wyraźne wpływy konstruktywizmu i kubizmu. Konstrukcja stołu stanowi w zasadzie modernistyczną rzeźbę o ciężkiej, zdecydowanej formie. Elementy drewniane wykonane ze starego drewna pochodzącego z ukraińskiej chaty z pierwszej połowy XX wieku. Faktura drewna wyraźnie oddaje wiek użytego drewna. Blaty szklane posiadają grubość 15 milimetrów. Projekt doskonale pogodził także różne pochodzenie użytych materiałów. To wykonanie stołu przewiduje maksymalnie cztery siedzące osoby, ale może zostać dowolnie przeskalowany. Obiekt jest częścią szerszej kolekcji ław w postaci naturalistycznych quasi-rzeźb zwieńczonych szklanym blatem.

tulipan

Tytuł TULIP.

Ława jest w zasadzie konstruktywistyczną rzeźbą symulującą kwiat tulipana. W projekcie umiejętnie wykorzystano krzywizny klepek beczki po winie. Asymetria elementów podstawy ławy ma naturalistyczny wymiar. Konstrukcję wieńczy okrągła szyba o grubości 10 milimetrów. Ten wyrafinowany projekt może stać się ozdobą każdego, salonu, gabinetu, werandy, piwniczki na wino. Obiekt jest częścią szerszej kolekcji ław w postaci naturalistycznych quasi-rzeźb zwieńczonych szklanym blatem. Ławę można przeskalować, a konstrukcję kwiatu multiplikować.

korkenmaschine

Tytuł DIE KORKENMASCHINE.

Spektakularny obiekt wykonany w całości z elementów dwóch beczek. Stopa wykonana z podwójnego dekla beczki 225l. Noga stołu wykonana z cienkich klepek beczki 225 litrów. Podwójny blat, dolny wykonany z dekla beczki 500l. Górny blat wykonany z hartowanej szyby o grubości 1 cm. Blaty przedzielone dwoma skrzyżowanymi klepkami i akrylową osłoną. Szklana szyba mocowana na czterech mosiężnych krążkach. W środku umieszczone korki po winie. Obszerna przestrzeń pomiędzy blatami zmieści ponad 500 korków po winie.

yoko

Tytuł YOKO.

Ławka dwuosobowa wykonana z francuskiej beczki dębowej, w której przechowywano piemonckie barolo. Ławka posiada dwa wygodne siedziska. Mebel może być ozdobą zarówno ogrodu, jak i gustownego wnętrza, na przykład piwniczki winiarskiej. Forma ławki przypomina półkę, chociaż nią nie jest; może służyć jednak na stojak dla kilku butelek wina. Obiekt posiada konstruktywną dynamikę, doskonale łączy ze sobą styl vintage z moderną. Można także dostrzec japońskie reminiscencje. Mebel dyskretnie maskuje swoje przeznaczenie – dwuosobowej ławki; nadaje to temu obiektowi aurę enigmatyczności; krótko mówiąc: daje obiektowi duszę. Mebel ma pewne cechy konstruktywistycznej rzeźby, której z najprostszych elementów, w tym przypadku elementów beczki, obiekt wpływa na widza przez napięcia wynikające z relacji między tymi elementami.

bold

Tytuł BOLD.

Fotel wykonany z 10-letniej beczki o pojemności 225 litrów. W beczce przechowywano wino z węgierskiego Egeru. Obiekt powstał wyłącznie z klepek dębowych. Fotel zbudowany jest na bazie dwóch ram spiętych klepkami siedziska i oparcia. Ramy stanowią połączenie przedniej nogi fotela, podłokietnika, ramy siedziska, oraz tylnej nogi i oparcia. Konstrukcja jest specjalnie wzmocniona i fotel jest bardzo trwały. Klepki posiadają odcienie czerwonego wina, poprzez odpowiednią obróbkę kolorystyka konstrukcji to melanż ciemnej czerwieni i brązu.

fusion

Tytuł FUSION II.

Fotel wykonany z węgierskiej beczki (225l), w której przechowywano wina wytworzone na bazie szczepów Pinot Noir, Merlot, Kekfrankos. Powoduje to różne odcienie kolorów klepek użytych do konstrukcji. Całość wykonana wyłącznie z elementów beczki.

O nas

Jesteśmy polską firmą zajmującą się projektowaniem i produkcją mebli z beczek i starego drewna. Tworzymy zgrany zespół otwarty na innowacje, sztukę, ludzi ...

Więcej

Zamówienia

Zamówienia można składać drogą elektroniczą i telefonicznie. Realizujemy zamówienia według indywidualnych wymagań Klientów (wymiary, kolor)...

Więcej

Inspiracje

To kolekcja związana z meblami ze starego drewna. Prezentujemy różne rozwiązania, w których wykorzystano elementy starego drewna...

Więcej

Kontakt

DUE
adres: ul. Nawojowska 206
33-300 Nowy Sącz
tel. +48 514 526 661
pn-pt: 7.30-15.30
office@design-due.com