• English (UK)
 • GermanDE-CH-AT
 • slajder dubaj kol
 • slajder meble new
 • slajder due new
 • slide piwniczka new
 • london slajder
 • Byliśmy w Dubaju, Kolonii i Sztokholmie
 • Kolekcja Premium
 • Wszystko o DUE
 • Piwniczka na Wino w bunkrze
 • Targi w Londynie

Kategorie starego drewna

Stare drewno sosnowe z góralskiej chaty- Wzór 1

  filo2 filo1

Drewno pochodzi z prawie 100-letniej chaty góralskiej, z zewnętrznej krokwi. To nasza najszlachetniejsza odmiana starego drewna, jaką wykorzystujemy przy produkcji mebli. To zewnętrzna krokiew drewnianego domu, która poddawana była uporczywemu oddziaływaniu deszczu, śniegu i innych warunków atmosferycznych, które w surowym górskim klimacie są szczególnie działają na drewna, ale dzięki temu nadają drewnu unikalną fakturę. Liczne, wyraźne pęknięcia pojawiają się w wyniku naprzemiennego oddziaływania deszczu i słońca. Także ciemny kolor drewna wynika z wpływu deszczu na zewnętrzną krokiew budynku. Takie drewno nie trzeba już poddawać żadnej obróbce oprócz czyszczenia zewnętrznej powierzchni i olejowania dla konserwacji. Taki materiał jest unikalny, ponieważ tylko kilka krokwi całego budynku jest poddawane opisanemu oddziaływaniu i uzyskuje taki właśnie kolor i taką fakturę. Prezentowane drewno jest zatem cenne i poszukiwane. Powstają z niego najwspanialsze obiekty, które tyle wytworzył człowiek, co natura: deszcz, wiatr, słońce, śnieg. Oczywiście czas odgrywał niebagatelną rolę w procesie kształtowania faktury drewna, prawdziwie STEREGO DREWNA. Obiekty z takiego drewna są szczególnie cenione przez znawców i wymagających klientów.

Stare drewno z dębowej beczki po winie- Wzór 2

Deska 01 Deska 02 Deska 03

Faktura drewna ze starej beczki po winie jest właśnie taka. Widać na niej podłużne, niesymetryczne wgłębienia, które nadają tej fakturze szlachetności. Dębina, to twarde, szlachetne drewno, które po olejowaniu nabiera delikatnego połysku. Drewno nie było poddawane żadnej obróbce, poza oczyszczeniem i olejowaniem. Na drewnie z beczki widoczne są także ślady po obręczach, które mają jaśniejszy i rudawy odcień i nadają fakturze materiału tajemniczy charakter „drewna po przejściach”. Drewno jest olejowane odpowiednią warstwą w celu konserwacji, a także zabezpieczenia przed wszelakimi zaciekami podczas użytkowania.

Stare drewno sosnowe z łemkowskiej stodoły- Wzór 3

Deska 04 Deska 05

Drewno pochodzi z ponad 80-letniej chaty łemkowskiej, z wewnętrznej krokwi stodoły . Drewno sosnowe jest miękkie i plastyczne. Widoczne są słoje w kształcie poziomic; ich wypukłości wynikają z obróbki drewna w postaci tzw. piaskowania, które eksponuje twardsze słoje, po usunięciu miąższu z zewnętrznej powierzchni drewna. Dodatkowo drewnu można nadać dowolny kolor, który podkreśli jego wiek. Na zdjęciach zaprezentowane różne odmiany brązu. Drewno jest olejowane odpowiednią warstwą w celu konserwacji, a także zabezpieczenia przed wszelakimi zaciekami podczas użytkowania.

Stare drewno sosnowe z łemkowskiej chaty - Wzór 4

Deska 06 Deska 07

Drewno pochodzi z prawie 100-letniej chaty góralskiej, z zewnętrznej krokwi budynku. Widoczne nierówności drewna w postaci prawie równoległych wgłębień wynikają z obróbki drewna w postaci tzw. piaskowania, które tworzy wgłębienia, po usunięciu miąższu drewna. Na zdjęciach zaprezentowano odmianę spalonego brązu, które tworzy wrażenia poddawania go znacznemu wpływowi słońca. Liczne sęki tworzą mozaiki na fakturze. Drewno olejowane odpowiednią warstwą w celu konserwacji, a także zabezpieczenia przed wszelakimi zaciekami podczas użytkowania.

Stare drewno sosnowe z góralskiej chaty - Wzór 5

  village1 village2

Drewno pochodzi z wewnętrznej krokwi około 50-letniej stodoły. Obróbka drewna poprzez tzw. piaskowanie eksponuje słoje, sęki, wgłębienia i wypukłości drewna. Kolor jasnego brązu z domieszką orzecha wspaniale podkreśla wiek materiału. Drewno olejowane odpowiednią warstwą w celu konserwacji, a także zabezpieczenia przed wszelkimi zaciekami podczas użytkowania.

Stare drewno sosnowe z góralskiej chaty - Wzór 6

portos

Drewno sosnowe z zewnętrznej krokwi prawie 70-letniej stodoły. Obróbka drewna poprzez tzw. piaskowanie eksponuje słoje, wgłębienia i wypukłości drewna. Kolor ciemniejszego brązu z liszajami szarozielonej patyny nadaje fakturze drewna trwałe wrażenie wiekowego drewna, które jednak poprzez odpowiednie olejowanie konserwuje i zabezpiecza drewno przed wszelkimi zaciekami. Liczne sęki i ślady po gwoździach tworzą dodatkowe wzory świadczące o pochodzeniu drewna i jego historii.

Stare drewno sosnowe z góralskiej chaty - Wzór 7

Deska 08 Deska 09

Drewno pochodzi z niemal 100-letniej chaty góralskiej, z zewnętrznej krokwi budynku. Widoczne wgłębienia i znaczne pęknięcia drewna wynikają z jego wieku i poddawaniu go odziaływaniu warunków atmosferycznych. Na zdjęciach zaprezentowano nie poddane żadnej obróbce drewno, oprócz olejowania dla konserwacji. Obróbka w takim przypadku jest niekonieczna, ponieważ naturalne oddziaływanie okazuje się wystarczające. Ciekawe połączenie kolorów: czarnego, jasnobrązowego i wiśniowego, nadaje drewnu oryginalny wygląd i skojarzenia co do losów krokwi, z której pochodzi to drewno.

Stare drewno z dębowej beczki po czerwonym winie- Wzór 8

melon

Drewno pochodzi z beczki, w której jeszcze miesiąc wcześniej leżakowało wino, czerwony pinot noir. 10-letnie używanie tej beczki spowodowało, że drewno beczki wchłonęło trwale wino na około 2 milimetrów w głąb drewna. Wino podziałało zatem jako naturalny barwnik drewna. Po olejowaniu faktura drewna ma kolor czerwony z odcieniem młodego pinot noir, a także miąższu dojrzałego arbuza.

 

linia

Zasady właściwego użytkowania drewnianych mebli DUE

1) Meble powinny być użytkowane w warunkach domowych w normalnej wilgotności powietrza (do 60%) i w temperaturze pokojowej (do 25 stopni Celsjusza), (nie dotyczy mebli ogrodowych).

2) Meble powinny się znajdować w odległości co najmniej 1 metra od intensywnych źródeł ciepła, tj kominek, kaloryfer, grzejnik elektryczny, itp.

3) Do czyszczenia mebli NIE UŻYWAMY WODY oraz innych środków zawierających substancje chemiczne. Używamy suchych szmatek lub preparatów przeznaczonych wyłącznie do powierzchni drewnianych.

4) Meble nie powinny mieć bezpośredniego kontaktu z gorącymi, bardzo zimnymi lub wilgotnymi przedmiotami, prosimy w tym celu stosować podstawki aby uniknąć plam lub odkształceń.

5) Meble nie powinny być przykrywane sztucznymi materiałami, tj. folia, PCV, kamień, szkło, aby zapewnić im naturalny proces oddychania.

6) Meble powinny być ustawiane na poziomym podłożu, aby uniknąć powstawaniu odkształceń, wynikających z dostosowywania się mebli do nierówności podłoża.

7) Meble nie powinny być eksponowane bezpośrednio na słońcu ani w pobliżu miejsc o zwiększonej wilgotności, np. stawy, oczka wodne.

!!! Proszę pamiętać, że nasze produkty są ekologiczne, wykonane ręcznie z wysokiej jakości drewna naturalnego, dlatego każdy produkt jest indywidualny, może posiadać pewne nieregularności, rysy lub przebarwienia wynikajace ze struktury wykorzystywanego do produkcji drewna !!!

 

Zasady dotyczace konserwacji mebli DUE

Powierzchnie lakierowane konserwujemy za pomocą specjalnie do tego celu przeznaczonych past na bazie wosku, które mogą być bezbarwne lub w kolorze. Konserwacja powinna odbywać się ok. 2 razy w roku lub częściej, w zależności od potrzeby i intensywności użytkowania mebli. Pasty nanosimy suchą szmatką, w kierunku włókien drewna.

Powierzchnie olejowane konserwujemy specjalnie do tego celu przeznaczonym olejem do drewna. Z uwagi na większą podatność tego typu powierzchni na zbrudzenia, starajmy się meble olejować ponownie w odstępach 2-3 miesięcznych, aż do momentu nasycenia, kiedy przestanie wsiąkać. Aby uniknąć przebarwień starajmy się olej rozprowadzić równomiernie, wzdłuż słojów drewna.

O nas

Jesteśmy polską firmą zajmującą się projektowaniem i produkcją mebli z beczek i starego drewna. Tworzymy zgrany zespół otwarty na innowacje, sztukę, ludzi ...

Więcej

Zamówienia

Zamówienia można składać drogą elektroniczą i telefonicznie. Realizujemy zamówienia według indywidualnych wymagań Klientów (wymiary, kolor)...

Więcej

Inspiracje

To kolekcja związana z meblami ze starego drewna. Prezentujemy różne rozwiązania, w których wykorzystano elementy starego drewna...

Więcej

Kontakt

DUE
adres: ul. Nawojowska 206
33-300 Nowy Sącz
tel. +48 514 526 661
pn-pt: 7.30-15.30
office@design-due.com